Refundacje


PRZEDMIOTY REFUNDOWANE

Definicja- Są to wyroby medyczne wydawane na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia

 1. Realizacja Zleceń na wyroby medyczne następuje po uzyskaniu przez sklep od Pacjenta czterocyfrowy kod Recepty i nr Pesel Pacjenta.
Sama realizacja zlecenia odbywa się w systemie Informatycznym Online.

Kod Recepty – zlecenia może być podany telefonicznie.


2. Zlecenia są wystawiane przez Świadczeniodawcę- lekarza zakładu leczniczego, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia: Przychodnię POZ, ZOZ, NZOZ, Szpital, Hospicjum i inne… i w formie kodu lub recepty przekazywane pacjentowi.

3. Niniejszy dokument wystawiony elektronicznie jest już potwierdzony przez oddział NFZ.  Jeżeli Pacjent jest z poza województwa warmińsko-mazurskiego, również może wykorzystać takie zlecenie w każdym sklepie i mieście.

4. Dokumenty refundacyjne dla wyrobów medycznych wydawanych jednorazowo są ważne 1 rok.

Zlecenie na wyroby wydawane comiesięcznie: Jeżeli Pacjent otrzyma zlecenie w danym miesiącu przykładowo na rok, pierwszy miesiąc  powinien być zrealizowany w tym miesiącu, w innym przypadku przepada. ( Przykład: pacjent otrzymał we wrześniu zlecenie na pieluchomajtki na październik, więc do końca października powinien je zrealizować. )

5. Obecnie nie ma obowiązku podpisywania zleceń przez Pacjenta lub Opiekuna.

6. Pacjent może wybrać punkt do realizacji zlecenia. Tym samym nie ma możliwości zmiany na inny. Jest możliwe dopiero w chwili, gdy lekarz zamknie zlecenie i wystawi nowe, w takim przypadku pacjent może zmienić punkt realizacji recepty.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania dotyczące okresu refundacyjnego, wielkości limitów lub symbolu wyrobu medycznego, można uzyskać potrzebne informacje drogą telefoniczną 55 233 77 79 lub e-mailową sklep@medart.elblag.pl; medart@elblag.com.pl;

 Internetowa Baza Firm Business Navigator

Zostaw komentarz

Koszyk zakupowy