PRZEDMIOTY REFUNDOWANE

Definicja- Są to wyroby medyczne wydawane na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia

 1. Realizacja Zleceń na wyroby medyczne następuje po uzyskaniu przez sklep od Pacjenta unikalnego NR Identyfikacyjnego zlecenia i nr Pesel Pacjenta. 
Zaleca sie dostarczenie Oryginału zlecenia do sklepu. Sama realizacja zlecenia odbywa się w systemie Informatycznym Online. 

Nr zlecenia może być podany telefonicznie.


a. Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne: środki pomocnicze jak i przedmioty ortopedyczne przysługujące comiesięcznie ujednolicone:

 

Klikając w poniższy link możesz je pobrać:

 

ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE 


2. Dokumenty w/w są wystawiane przez Świadczeniodawcę- lekarza zakładu leczniczego, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia: Przychodnię POZ, ZOZ, NZOZ, Szpital, Hospicjum i inne... - opatrzone datą, pieczęciami i podpisem lekarza

 

3. Niniejszy dokument wystawiony elektronicznie jest już potwierdzony przez oddział NFZ.  Jeżeli Pacjent jest z poza województwa warmińsko-mazurskiego, również może wykorzystać takie zlecenie w każdym sklepie i mieście.


4. Dokumenty refundacyjne dla wyrobów medycznych wydawanych jednorazowo są ważne bezterminowo.

Zlecenie na wyroby wydawane comiesięcznie: Jeżeli Pacjent otrzyma zlecenie w danym miesiącu na rok, pierwszy miesiąc  powinien być zrealizowany w tym miesiącu, w innym przypadku przepada. ( Przkład: pacjent otrzymał we wrześniu zlecenie na pieluchomjatki na pażdziernik, więc do końca pażdziernika powinien je zrealizować. ) 

5. Zlecenie, które jest realizowane w sklepie Pacjent lub Opiekun, który działa w jego imieniu  podpisuje po wydrukowaniu realizacji z sytemu tylko imieniem i nazwiskiem - czytelnie.  

 

 

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania dotyczące okresu refundacyjnego, wielkości limitów lub symbolu wyrobu medycznego, można uzyskać potrzebne informacje drogą telefoniczną 55 233 77 79 lub e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

 


 Internetowa Baza Firm Business Navigator