PRZEDMIOTY REFUNDOWANE

Definicja- Są to wyroby medyczne wydawane na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia

1. Przedmioty refundowane oznaczone są w sklepie znaczkiem Wyrób medyczny Refundowany w kolorze niebieskim lub w opisie produktu znajduje sie notatka, że jest to przedmiot refundowany.

 

2. Aby zrealizować zlecenie na wyrób medyczny refundowany należy je dostarczyć do sklepu osobiście lub jeżeli osoba jest z poza Elbląga powinna przesłać listem poleconym podpisany oryginał na adres sklepu,

1/ Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne: środki pomocnicze jak i przedmioty ortopedyczne przysługujące comiesięcznie ujednolicone:

 

Klikając w poniższy link możesz je pobrać:

 

ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE „CZĘŚĆ A”


3. Dokumenty w/w są wystawiane przez Świadczeniodawcę- lekarza zakładu leczniczego, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia: Przychodnię POZ, ZOZ, NZOZ, Szpital, Hospicjum i inne... - opatrzone datą, pieczęciami i podpisem lekarza

 

4. Niniejszy dokument powinien być potwierdzony przez oddział NFZ w Olsztynie lub filię w Elblągu, lub Ełku dla Warmii i Mazur lub w Słupsku czy Gdańsku dla pacjentów Oddziału Pomorskiego.  Jeżeli Pacjent jest z poza wymienonych województw to jest zoobowiązany potwierdzić zlecenie w odziale przynależnym do swojego miejsca zamieszkania.

5. Dokumenty refundacyjne dla wyrobów medycznych wydawanych co miesięcznie są ważne 30 dni licząc od daty wystawienia przez lekarza. Należy przez to rozumieć że jeżelii Pacjent otrzyma zlecenie w danym miesiącu na jeden miesiąc to powinien je zralizować w tym miesiącu, w innym przypadku przepada. ( Przkład: pacjent otrzymał we wrześniu zlecenie na pieluchomjatki na pażdziernik, więc do końca pażdziernika powinien je zrealizować. ) 

6. Wymienione dokumenty muszą być podpisane przez Klienta w punkcie V bez daty (Potwierdzenie Odbioru) – imię i nazwisko drukowanymi literami wraz z PESELEM osoby odbierającej oraz poniżej podpis tej osoby. (Ososba odbierająca-każda osoba uprawniona do odbioru np. rodzina chorego)

 

7. Pobieranie wyrobów medycznych przysługujących comiesięcznie jest dodatkowo połączone z kartą roczną, w której odnotowuje sklep zaopatrujący klienta comiesięcznie, dwumiesięcznie lub kwartalnie, wydanie – zależnie od zlecenia wypisanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub ze szpitala.

 

Klikając w poniższy link możesz je pobrać:

 

KARTA POTWIERDZENIA UPRAWNIENIA NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE PRZYSŁUGUJĄCE COMIESIĘCZNIE „CZĘŚĆ B”

8. Jednostkowe zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne winno być potwierdzone przez oddział NFZ przyporządkowany do miejsca zamieszkania chorego, jego ważność jest nieokreślona.

 

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania dotyczące okresu refundacyjnego, wielkości limitów lub symbolu wyrobu medycznego, można uzyskać potrzebne informacje drogą telefoniczną 55 233 77 79 lub e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

 


 Internetowa Baza Firm Business Navigator